واکسن هپاتیت در افراد دیابتی

واکسن هپاتیت در افراد دیابتی

کمیته مشورتی اقدامات ایمن سازی (ACIP) می گوید واکسن هپاتیت B را دریافت کنید. ACIP قویاً واکسن هپاتیت B را برای بیماران دیابتی زیر 60 سال که به طور کامل واکسینه نشده اند توصیه کرد. همچنین خواستار واکسیناسیون هپاتیت برخی از بیماران دیابتی مسن شد. تا سن 60 سالگی، افراد مبتلا به دیابت دو برابر افراد بدون دیابت در معرض خطر ابتلا به هپاتیت B هستند. با این حال، تنها 17 درصد از افراد مبتلا به دیابت (و 26 درصد از افراد بدون دیابت) به طور کامل علیه هپاتیت B واکسینه شده اند. بیماران دیابتی بالای 60 سال نیز ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند. تعدادی از شیوع های ویرانگر در خانه های سالمندان وجود داشته است که هپاتیت B به طور تصادفی توسط مانیتورهای گلوکز مشترک پخش شده است.

چرا واکسن ها برای افراد دیابتی مهم هستند

 • دیابت، حتی اگر به خوبی مدیریت شود، می تواند سیستم ایمنی شما را برای مبارزه با عفونت ها سخت تر کند، بنابراین ممکن است در مقایسه با افراد بدون دیابت در معرض خطر عوارض جدی تری بیماری های مختلف باشید.
 • برخی از بیماری ها، مانند آنفولانزا، می توانند گلوکز خون شما را به سطوح خطرناکی بالا ببرند.
 • افراد مبتلا به دیابت نسبت به سایر افراد به میزان بیشتری به هپاتیت B مبتلا می شوند.
 • افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر مرگ ناشی از پنومونی (عفونت ریه)، باکتریمی (عفونت خون) و مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز و نخاع) هستند.
 • ایمن سازی بهترین محافظت را در برابر بیماری های قابل پیشگیری با واکسن فراهم می کند.
 • واکسن ها یکی از ایمن ترین راه ها برای محافظت از سلامتی شما هستند، حتی اگر از نسخه های دارویی استفاده می کنید. عوارض جانبی واکسن معمولاً خفیف است و خود به خود از بین می رود. عوارض جانبی شدید بسیار نادر است.

2 دیدگاه ها

 • کاظم قلمچی, 25 مرداد, 1401 @ 5:33 ق.ظ پاسخ

  من به شخصه برای زخم پام به خیلی از کلینیکا از شمال تهران تا بقیه جاها مراجعه کردم.
  به جرعت میتونم بگم هم از لحاظ هزینه ی درمانی و هم از لحاظ تجربه، درمانگرای این مرکز فوق العادن. چند وقتی هست که زخمم خوب شده و خدا رو شکر با عمل به توصیه هاشون پام دیگه زخم نشده

  • پور دستمال چی, 25 مرداد, 1401 @ 4:42 ب.ظ پاسخ

   من هم با کاظم جان هم عقیده ام…
   با این که کلینیکشون خیلی شلوغه ولی برخوردشون فوق العادس..قیمتشونم از همه جا بهتره! پای مادر من رو ارتوپدا می خواستن قطع کنن که اینا خوبش کردن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.